Povrchové úpravy

Elegantní, odolné, protiskluzové – seznamte se s povrchovými úpravami dlažby BEST

povrchové úpravy

Schválně, zkuste se zeptat svých známých (nebo třeba jen sami sebe), jakou dlažbu by chtěli. Vsadíme se, že se většinou shodnou na tom, že hezkou, odolnou a takovou, kterou rychle vyčistí. To všechno vám dokáže zajistit správná povrchová úprava. Podívejte se, jaké možnosti máte.

Venkovní dlažba BEST nabízí celou řadu povrchových úprav, které se od sebe liší svými vlastnostmi a vzhledem. Nedá se přitom jednoduše říct, které jsou nejlepší. Záleží totiž na umístění dlažby, vzhledu okolí i na vašich požadavcích.

Obecně můžeme úpravy rozdělit do 2 skupin:

  1. Typ ošetření povrchu
  2. Vzhled povrchu

Oba druhy úprav mezi sebou můžete různě kombinovat. Vždy tak, jak to daná dlažba nabízí.

Abyste věděli, jaká kombinace je pro vás nejlepší, jednotlivé úpravy si stručně představíme.

Typ ošetření povrchu

Betonová dlažba BEST nabízí 3 základní způsoby ošetření povrchu:

  1. Základní (setkáte se s ní u povrchů s vzhledem Standard)
  2. UV (setkáte se s ním u povrchů s vzhledem Sametový, Antico)
  3. Ultra UV (setkáte se s ním u vybraných dlažeb: BEST - BELEZA, BEST - BELISIMA, BEST - BOHEMA, BEST - OLYMPIA)

Základní úprava

základní úprava

Základní povrch automaticky najdete téměř u všech druhů naší dlažby. Jeho součástí jsou příměsi, které zvyšují odolnost vůči působení vody, mrazu i chemických rozmrazovačů. Díky tomu se na dlaždicích méně drží nečistoty.

UV ošetření

úprava uv

UV ošetření navazuje na základní úpravu. Pomocí trysek na něj přidáme polyuretanový povlak a UV zářením ho vytvrdíme a vytvoříme tak ochranný povlak. Dlažba je díky domu odolnější a barvy výraznější.

Nejefektnější a nejodolnější? Ultra UV

ultra uv úprava

Ultra UV je luxusní povrchová úprava, která zaručuje maximální odolnost, zvýrazňuje barvy a dodává dlažbě lesk. Při této úpravě nanášíme na základní povrch několik vrstev laku, které následně vytvrdíme UV zářením.

Takové ošetření dlaždicím dodá nejen lesklý „mokrý” efekt, ale hlavně zaručí maximální odolnost i proti mechanickému poškození. Případné škrábance na dlažbě navíc kdykoliv opravíte pomocí speciální politury.

Velkou výhodou této povrchové úpravy je také snadná údržba. Díky silnému ochrannému filmu zůstávají všechny nečistoty na povrchu. K očištění tak stačí jen voda a kartáč nebo tlakový čistič s tlakem vody do 100 barů.

Vzhled povrchu

Vzhledových variant povrchu je ještě víc. U běžné dlažby se setkáte s těmito: Standard, Reliéfní, Sametový, Antico, Inspiro, Metropol, Ostařený. A pokud vybíráte terasovou dlažbu, máte na výběr tyto možnosti: Standard, Reliéfní, Tryskaný nebo Vymývaný

Povrch Standard

Povrch standard

Základní povrch, který se používá zejména u skladebné a zámkové dlažby. Zachovává přirozenou drsnost kameniva a nabízí několik barevných variant. U všech se můžete spolehnout, že odolávají UV záření. Dlažba vám tak nikdy nevybledne.

Reliéfní povrch

Povrch reliéfní

S touto variantou se setkáte zejména u terasové dlažby.. Reliéfní povrch je na rozdíl od standardního tvarovaný a pracuje s různými úrovněmi povrchové struktury.

Sametový povrch

Povrch sametový

Pokud dáváte přednost jemnější struktuře, Sametový povrch vám nesmí uniknout. Jeho povrch je totiž uhlazený pomocí kartáčů. Díky tomu není tak drsný a vypadá elegantněji.

Povrch Antico

Povrch antico

Dlažba s tímto povrchem je vždy originální. Hrany povrchové vrstvy jsou totiž nepravidelně sražené a dodávají dlaždicím dobový vzhled. Díky leštění hedvábným lakem a vytvrzení UV záření se můžete spolehnout na vysokou odolnost a živé barvy.

Povrch Metropol

Povrch metropol

I varianta Metropol pracuje s odhalením kameniva, tentokrát k tomu ale pomáhá otryskání ocelovými kuličkami. Dlažba tak získá originální vzhled, je drsnější a má lepší protiskluzové vlastnosti.

Ostařený povrch

Povrch ostařený

Ostařený povrch je ideální například pro stavbu zápraží na chalupě. Jednotlivé kameny jsou ze všech stran ostařené a jejich hrany jsou nepravidelně sražené. Vypadají tak jako původní a přirozená součást například venkovských chalup.

Tryskaný povrch

Povrch tryskaný

Setkáte se s ním u dlažby na terasu a stejně jako u povrchu Metropol je dlažba otryskaná pomocí ocelových kuliček. Díky tomu je drsnější. A ideální například k bazénu.

Vymývaný povrch

Povrch vymývaný

I když všechny dlažby BEST mají výborné protiskluzové vlastnosti, nejlepší je tryskaný a vymývaný povrch. Zatímco v prvním případě pomáhají ke zdrsnění ocelové kuličky, u vymývaného povrchu je to proud vody, který odhaluje drobné částice a kamínky.

Struktura Dreno

Povrch DRENO

Betonová dlažba v provedení DRENO je vyrobena ze speciálně navržených receptur nášlapného a jádrového betonu, které spolu zajišťují extrémní vsakovací schopnosti a zajišťují přirozený odvod srážek ze zpevněného povrchu do podloží. Více se dozvíte z informačního letáku..

 

Jak vybrat správný povrch dlažby

Nyní už je jen na vás, jaký povrch si vyberete. Jednoduše zvolte dlažbu, která vám nejvíc vyhovuje, vyberte požadovaný vzhled a přidejte úpravu, které dáváte přednost. Nebo se nejdřív podívejte na náš návod Jak vybrat vhodný povrch venkovní dlažby.