S čím vám poradíme?

Hledaný výraz proleze všechny katogorie, produkty, dokumenty a články. Pokud znáte kód produktu, můžete rovnou nakoupit.
 

Vzhled povrchu

Vzhledových variant povrchu je ještě víc. U běžné dlažby se setkáte s těmito: Standard, Reliéfní, Sametový, Antico, Inspiro, Metropol, Ostařený. A pokud vybíráte terasovou dlažbu, máte na výběr tyto možnosti: Standard, Reliéfní, Tryskaný nebo Vymývaný

Povrch Standard

Povrch standard

Základní povrch, který se používá zejména u skladebné a zámkové dlažby. Zachovává přirozenou drsnost kameniva a nabízí několik barevných variant. U všech se můžete spolehnout, že odolávají UV záření. Dlažba vám tak nikdy nevybledne.

Reliéfní povrch

Povrch reliéfní

S touto variantou se setkáte zejména u terasové dlažby.. Reliéfní povrch je na rozdíl od standardního tvarovaný a pracuje s různými úrovněmi povrchové struktury.

Sametový povrch

Povrch sametový

Pokud dáváte přednost jemnější struktuře, Sametový povrch vám nesmí uniknout. Jeho povrch je totiž uhlazený pomocí kartáčů. Díky tomu není tak drsný a vypadá elegantněji.

Povrch Antico

Povrch antico

Dlažba s tímto povrchem je vždy originální. Hrany povrchové vrstvy jsou totiž nepravidelně sražené a dodávají dlaždicím dobový vzhled. Díky leštění hedvábným lakem a vytvrzení UV záření se můžete spolehnout na vysokou odolnost a živé barvy.

Povrch Metropol

Povrch metropol

I varianta Metropol pracuje s odhalením kameniva, tentokrát k tomu ale pomáhá otryskání ocelovými kuličkami. Dlažba tak získá originální vzhled, je drsnější a má lepší protiskluzové vlastnosti.

Ostařený povrch

Povrch ostařený

Ostařený povrch je ideální například pro stavbu zápraží na chalupě. Jednotlivé kameny jsou ze všech stran ostařené a jejich hrany jsou nepravidelně sražené. Vypadají tak jako původní a přirozená součást například venkovských chalup.

Tryskaný povrch

Povrch tryskaný

Setkáte se s ním u dlažby na terasu a stejně jako u povrchu Metropol je dlažba otryskaná pomocí ocelových kuliček. Díky tomu je drsnější. A ideální například k bazénu.

Vymývaný povrch

Povrch vymývaný

I když všechny dlažby BEST mají výborné protiskluzové vlastnosti, nejlepší je tryskaný a vymývaný povrch. Zatímco v prvním případě pomáhají ke zdrsnění ocelové kuličky, u vymývaného povrchu je to proud vody, který odhaluje drobné částice a kamínky.

Struktura Dreno

Povrch DRENO

Betonová dlažba v provedení DRENO je vyrobena ze speciálně navržených receptur nášlapného a jádrového betonu, které spolu zajišťují extrémní vsakovací schopnosti a zajišťují přirozený odvod srážek ze zpevněného povrchu do podloží. Více se dozvíte z informačního letáku..

 

Jak vybrat správný povrch dlažby

Nyní už je jen na vás, jaký povrch si vyberete. Jednoduše zvolte dlažbu, která vám nejvíc vyhovuje, vyberte požadovaný vzhled a přidejte úpravu, které dáváte přednost. Nebo se nejdřív podívejte na náš návod Jak vybrat vhodný povrch venkovní dlažby.

následující článek →
Všechny články v kategorii Povrchové úpravy

Další podobné články