S čím vám poradíme?

Hledaný výraz proleze všechny katogorie, produkty, dokumenty a články. Pokud znáte kód produktu, můžete rovnou nakoupit.
 
back Aktuality

Pomáháme zrakově postiženým

 

Proč právě spolupráce se Světluškou?

Nadační fond Světluška jsme si vybrali jako partnera pro naši charitativní činnost z dobrého důvodu. Jako výrobci betonové dlažby máme v naší nabídce i speciální dlažbu určenou pro nevidomé. Tato dlažba je navržena tak, aby poskytovala taktickou orientaci pomocí hmatových indikátorů, což zvyšuje bezpečnost a samostatnost zrakově postižených lidí.

Již delší dobu spolupracujeme s organizací SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky), která sdružuje nevidomé a jinak těžce zrakově postižené občany a hájí jejich zájmy. A právě tato spolupráce nás motivovala k tomu, abychom šli ještě dál a pomohli zrakově postiženým lidem více než jen prostřednictvím našich výrobků. Proto jsme se rozhodli spojit s Nadačním fondem Světluška, který se specializuje na podporu a integraci zrakově postižených do společnosti. 

A jaké výhody přináší dlažba BEST pro nevidomé?

Nově vyrábíme dlažbu BEST KLASIKO PRO NEVIDOMÉ rovné, která díky své minifazetě splňuje vyhlášku č. 398/2009 Sb. 

Pro dosažení funkčního hmatového kontrastu vyžadovaného vyhláškou č. 398/2009 Sb. tvoří signální a varovný pás prvky obdélníkového tvaru minimálního rozměru 100×200 mm s výstupky a rovnou hranou, BEST KLASIKO PRO NEVIDOMÉ ROVNÉ. Lemování signálního a varovného pásu tvoří prvky šíře nejméně 250 mm s rovnou hranou. Maximální počet spár na délku 5 ks a šířku 1 ks, např. BEST KARO ROVNÉ nebo BEST BRILA. Hrana popsaná jako pravoúhlá smí být zkosená nebo zaoblená. Její vodorovné nebo svislé rozměry nesmějí přesáhnout 2 mm. Více informací i ukázky správné realizace najdete v technickém listu