S čím vám poradíme?

Hledaný výraz proleze všechny katogorie, produkty, dokumenty a články. Pokud znáte kód produktu, můžete rovnou nakoupit.
 

Jak vybrat dlažbu na terasu

Jak vybrat nejlepší venkovní dlažbu na terasu. Víme, na jaké 3 věci se musíte zaměřit

Jak vybrat dlažbu na terasu

Oáza klidu, prostor pro setkávání s přáteli a také místo, kterým se chceme pochlubit. Přesně to znamená pro spoustu lidí terasa. Abyste se na ní cítili opravdu dobře, musíte jí dát správnou dlažbu. Takovou, kterou každá návštěva pochválí a která vydrží perfektní i 20 let. Poradíme vám, jak najít tu pravou.

Dlažbu na terasu pokládáte ideálně jednou či dvakrát za život. A chodíte po ní i několik desítek let. Proto ji vybírejte pečlivě.

Stačí se zaměřit na 3 oblasti:

  1. Vzhled
  2. Odolnost
  3. Snadná údržba

Vzhled terasové dlažby

Na terase strávíte spoustu volného času a určitě se jí rádi pochlubíte i návštěvám. Proto vždy hledejte dlažbu, která se vám líbí a ladí s domem.

Obecně se dá říct, že k moderním stavbám se víc hodí speciální terasová nebo velkoformátová dlažba, která dokáže opticky zvětšit prostor. Naopak u starších domů a chalup častěji využijete skladebnou nebo zámkovou dlažbu, která u nich působí přirozeněji. Při výběru designu a barev myslete i na to, kde vaše terasa leží. Pokud je celé léto zalitá sluncem a není zastíněná, hrozí, že příliš tmavé dlaždice vás budou pálit do nohou. A příliš světlé zase můžou oslňovat. I tomu přizpůsobte výběr odstínu.

Odolnost terasové dlažby

Určitě nechcete, aby vaši terasu hyzdily ulomené rohy dlaždic nebo nevzhledné praskliny. Dlažba proto musí odolat rozmarům počasí. Hledejte tedy takovou, která je mrazuvzdorná. U betonové dlažby BEST máte výběr jednoduchý – všechny druhy si poradí s mrazem i s chemickými rozmrazovači. I po té nejtřeskutější zimě tak zůstanou jako nové.

Pro zajištění nejvyšší možné odolnosti a zároveň i nejluxusnějšího vzhledu si raději připlaťte za lakovaný povrch Ultra UV, kde je lak vytvrzený UV zářením.

Údržba terasové dlažby

Rozhodně oceníte, když po každém posezení nebo grilování nemusíte terasu dlouze drhnout. Všechny venkovní dlažby BEST proto obsahují vodoodpudivou a utěsňující příměs. Díky ní zůstává většina nečistot na povrchu dlažby a snadno ji vyčistíte.

A pokud chcete, aby byla údržba co nejpohodlnější, zvolte opět dlaždice s povrchovou úpravou Ultra UV. I ty nejagresivnější nečistoty zůstávají na lakovaném a vytvrzeném povrchu. Rozlitý olej nebo rozšlapané uhlíky, které odlétly z grilu, tak snadno umyjete nebo opláchnete tlakovým čističem. Ani po úklidu (nebo třeba po dešti) nesmí dlažba na terase klouzat. Proto hledejte takovou, která je protiskluzová.

U dlažeb BEST se na to můžete spolehnout. Všechny námi vyráběné dlažební prvky splňují legislativní požadavek harmonizovaných evropských výrobních norem ČSN EN 1338 a 1339, na odolnost povrchu proti skluzu, který je ověřován zkouškou kyvadlem. Pokud se nejedná o broušený či lakovaný povrch, betonové dlažby jsou automaticky považovány za vyhovující a zcela bezpečné k užívaní. Pokud si chcete být naprosto jistí, použijte dlaždice s hrubším povrchem, tedy například s tryskaným či vymývaným. Z takové dlažby vystupují kamínky, které brání uklouznutí a navíc skvěle vypadají.

Nejste si jistí? Zeptejte se nás

Samozřejmě vám s výběrem nejvhodnější dlažby na terasu rádi poradíme i osobně v našich vzorkovnách. Pokud ale dodržíte tato pravidla, rozhodně nesáhnete vedle. A získáte terasu, na kterou se budete vždy rádi vracet.