Jak vybrat dlažbu na terasu

Jak vybrat nejlepší venkovní dlažbu na terasu. Víme, na jaké 3 věci se musíte zaměřit

Jak vybrat dlažbu na terasu

Oáza klidu, prostor pro setkávání s přáteli a také místo, kterým se chceme pochlubit. Přesně to znamená pro spoustu lidí terasa. Abyste se na ní cítili opravdu dobře, musíte jí dát správnou dlažbu. Takovou, kterou každá návštěva pochválí a která vydrží perfektní i 20 let. Poradíme vám, jak najít tu pravou.

Dlažbu na terasu pokládáte ideálně jednou či dvakrát za život. A chodíte po ní i několik desítek let. Proto ji vybírejte pečlivě.

Stačí se zaměřit na 3 oblasti:

  1. Vzhled
  2. Odolnost
  3. Snadná údržba

Vzhled terasové dlažby

Na terase strávíte spoustu volného času a určitě se jí rádi pochlubíte i návštěvám. Proto vždy hledejte dlažbu, která se vám líbí a ladí s domem.

Obecně se dá říct, že k moderním stavbám se víc hodí speciální terasová nebo velkoformátová dlažba, která dokáže opticky zvětšit prostor. Naopak u starších domů a chalup častěji využijete skladebnou nebo zámkovou dlažbu, která u nich působí přirozeněji. Při výběru designu a barev myslete i na to, kde vaše terasa leží. Pokud je celé léto zalitá sluncem a není zastíněná, hrozí, že příliš tmavé dlaždice vás budou pálit do nohou. A příliš světlé zase můžou oslňovat. I tomu přizpůsobte výběr odstínu.

Odolnost terasové dlažby

Určitě nechcete, aby vaši terasu hyzdily ulomené rohy dlaždic nebo nevzhledné praskliny. Dlažba proto musí odolat rozmarům počasí. Hledejte tedy takovou, která je mrazuvzdorná. U betonové dlažby BEST máte výběr jednoduchý – všechny druhy si poradí s mrazem i s chemickými rozmrazovači. I po té nejtřeskutější zimě tak zůstanou jako nové.

Zároveň je dobré, když se dlaždice jen tak nepoškrábou nebo neodlomí. Proto si raději připlaťte za lakovaný povrch. Největší odolnost (a nejluxusnější vzhled) dlažby vám zajistí úprava Ultra UV, kde je lak vytvrzený UV zářením.

Údržba terasové dlažby

Rozhodně oceníte, když po každém posezení nebo grilování nemusíte terasu dlouze drhnout. Všechny venkovní dlažby BEST proto obsahují vodoodpudivou a utěsňující příměs. Díky ní zůstává většina nečistot na povrchu dlažby a snadno ji vyčistíte.

A pokud chcete, aby byla údržba co nejpohodlnější, zvolte opět dlaždice s povrchovou úpravou Ultra UV. I ty nejagresivnější nečistoty zůstávají na lakovaném a vytvrzeném povrchu. Rozlitý olej nebo rozšlapané uhlíky, které odlétly z grilu, tak snadno umyjete nebo opláchnete tlakovým čističem. Ani po úklidu (nebo třeba po dešti) nesmí dlažba na terase klouzat. Proto hledejte takovou, která je protiskluzová.

U dlažeb BEST se na to můžete spolehnout. Všechny patří do nejvyšší protiskluzové třídy podle ČSN 72 5191, tedy T4 – velmi bezpečné. A pokud si chcete být naprosto jistí, použijte dlaždice s hrubším povrchem. Tedy například s tryskaným či vymývaným. Z takové dlažby vystupují kamínky, které brání uklouznutí a navíc skvěle vypadají.

Nejste si jistí? Zeptejte se nás

Samozřejmě vám s výběrem nejvhodnější dlažby na terasu rádi poradíme i osobně v našich podnikových prodejnách. Pokud ale dodržíte tato pravidla, rozhodně nesáhnete vedle. A získáte terasu, na kterou se budete vždy rádi vracet.